AKCEÚSPĚCHY

POMÁHÁME S POLICÍÍ ČR

Již 4 rokem pomáháme prostřednictvím projektu „Přes bariéry s policií“ handicapovaným lidem. Letos se rozhodlo svými sportovními výkony pomáhat 34 žáků posledních ročníků v čele s panem ředitelem. Finanční podpora je určena tříletému Tobiášovi.

Sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“ je projektem pořádaným Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR, nadací Charty 77 – Konto Bariéry a spolkem Bezpečná společnost, z. s. Hlavní myšlenkou tohoto sportovně-charitativního projektu je nejen motivovat mládež ke sportovním aktivitám, ale také pomáhat handicapovaným lidem.

V letošním roce se do projektu zapojilo 34 žáků maturitních ročníků naší školy, ke kterým se připojil i pan ředitel. Jejich úsilí bylo zaměřeno na pomoc tříletému Tobiášovi, který od narození bojuje s vážnými zdravotními komplikacemi. Rodina potřebuje finanční prostředky na speciální léčbu a rehabilitační pomůcky, které mohou výrazně zlepšit jeho kvalitu života.

V rámci akce „Přes bariéry s policií“ měli naši žáci i jedinečnou možnost zapojit se do testů fyzické způsobilosti, které jsou nedílnou součástí přijímacího řízení pro přijetí k Policii ČR. Pod vedením instruktorů z řad Policie ČR žáci absolvovali náročné disciplíny, které prověřily jejich vytrvalost a fyzickou kondici. Tyto testy nejsou jen o fyzické zdatnosti, ale mají hlubší poslání. Žáci se tímto způsobem učí překonávat sami sebe a svým nasazením a odhodláním ukázali, že jim není lhostejný osud jiných lidí.

Ředitel školy, Ing. František Pražák, Ph.D., k celé akci dodává: „Jsem nesmírně hrdý na naše žáky. Splnit dané limity není vůbec jednoduché. Všichni jsme si sáhli na dno svých sil a mnozí překonali sami sebe. Projekt „Přes bariéry“ vidím jako smysluplný. Věřím, že jsme dnes alespoň kapku pomohli zlepšit život malého Tobiáše. “