OBECNÉ

SLOUČENÍ ŠKOL

Vážení rodiče a milí žáci,

rád bych Vás informoval o sloučení škol Střední průmyslová škola strojírenská a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Kolín IV, Heverova 191 a Střední školy obchodní, Kolín IV, Havlíčkova 42.

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání ze dne 29. dubna 2024 rozhodlo o sloučení výše uvedených příspěvkových organizací zřizovaných Středočeským krajem.

Střední průmyslová škola strojírenská a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Kolín IV, Heverova 191 se tímto rozhodnutím stává přejímající organizací, Střední škola obchodní, Kolín IV, Havlíčkova 42 zaniká a od 1. září 2024 se stává součástí naší školy.

Oficiální název školy je nadále Střední průmyslová škola strojírenská a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Kolín IV, Heverova 191, IČO 48665860.

Chtěl bych Vám všechny ujistit, že tímto právním aktem se pro žáky obou škol nic nemění. Žáci zůstávají v obou budovách, studijní obory jsou zachovány, rovněž vyučující zůstávají stejní (s výjimkou nových zaměstnanců).

Věřím, že tato změna nám všem pomůže zejména zpříjemnit prostředí školy, zkvalitnit výuku a bude přínosem pro obě sloučené organizace.

V případě jakýchkoli dotazů tu jsem pro Vás, takže mě neváhejte kontaktovat.

Všem bych rád popřál klidný start do nového školního roku. Žákům přeji rok plný poznání, zábavy a zážitků, na které budou rádi vzpomínat.

Ing. František Pražák, Ph.D., ředitel školy